تازه ها

اخبار ويژه دانش و فناوری

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل:
مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان اردبیل گفت: در زمینه اینترنت پرسرعت روستایی تعداد روستاهای مشمول فاز دو اینترنت در استان اردبیل از ۴۰۰ روستا به ۵۲۸ روستا افزایش یافته است.
طی مراسم تودیع و معارفه،حبیب ابراهیم پور عضو هیات علمی دانشگاه محقق اردبیلی به عنوان رئیس جدید پارک علم و فناوری استان اردبیل منصوب شد.
دبیر شورای تحقیقات استان اردبیل:
دبیر شورای تحقیقات استان اردبیل گفت: دستاوردهای پژوهشی فناوران را یکی از موفقیت‌های بزرگ انقلاب اسلامی است و ایران رتبه اول تولید علم در منطقه و رتبه 16 تولید علم در جهان را داراست .
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل:
مدیر کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل گفت: به منظور حمایت از تحقیقات علمی، بازدید دانشجویان و اساتید باستان شناسی استان از موزه ها رایگان است
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي اردبيل:
رئيس دانشگاه آزاد اسلامي استان اردبيل از تحصيل 27 درصد دانشجويان استان و فعاليت 37 درصد هيأت علمي استان در دانشگاه آزاد اسلامي خبر داد.
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی؛
رئیس دانشگاه محقق اردبیلی در مراسم تجلیل از پژوهشگران برتر استان از راه اندازی شورای هماهنگی اقتصاد دانش بنیان در اردبیل خبرداد و گفت: این شورا در حل موانع اقتصادی استان تلاش خواهد کرد
دانش آموزان اردبیلی مدال طلا و نقره مسابقات جهانی ریاضی wmtc کشور بلغارستان را کسب کردند.
مسئول سازمان فضای مجازی سپاه حضرت عباس (ع) اردبیل:
مسئول سازمان فضای مجازی سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل گفت: صبح امروز رویداد بزرگ تخصصی تولید محتوای دیجیتال بسیج با حضور صد تیم از سراسر کشور در تهران آغاز شد.
معاون نهاد رهبری در دانشگاه های استان؛
معاون نهاد رهبری در دانشگاه های استان به نمونه هایی از برنامه ریزی های پیامبر و هدف گذاری های ایشان برای تشکیل، تثبیت و پیشرفت جامعه اسلامی اشاره کرد و گفت: برنامه ریزی های پیامبر(ص) بهترین الگو برای مدیران جهت کشور داری است.
گزارش فیلم ؛
به مناسبت هفته بسیج نمایشگاه جهادگران علمی و فناوری بسیج با شرکت نخبگان علمی و پژوهشی، صنعتی، داروگیاهی و مخترعین اردبیلی در سالن ولایت سپاه حضرت عباس (ع) استان اردبیل دایر شد.
مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل:
مسئول سازمان بسیج علمی، پژوهشی و فناوری استان اردبیل گفت: پنجمین جشنواره جهادگران علم و فناوری به همراه نمایشگاهی از دستاوردهای مخترعان در اردبیل برگزار می شود.
سرپرست معاونت فناوری مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل:
سرپرست معاونت فناوری مرکز رشد جهاددانشگاهی اردبیل گفت: در حال حاضر 14 شرکت و یک هسته فناور در مرکز رشد جهادانشگاهی استان اردبیل استقرار یافته‌اند که به زودی این تعداد به 18 واحد با 35 طرح افزایش خواهد یافت.
مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل مطرح کرد؛
حال و روز کتاب و کتابخوانی در استان اردبیل، گیرو گورهای قانونی بر سر راه ترویج فرهنگ مطالعه و حمایت ها و استنکافهای رخ داده در حوزه کتابخانه های عمومی استان اردبیل را در مصاحبه پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما با مدیر کل کتابخانه های عمومی استان اردبیل بخوانید.
ستاری
معاون پژوهش و فناور دانشگاه آزاد اردبیل خبر داد:
معاون پژوهش و فناور دانشگاه آزاد اردبیل از برگزاری چهارمین کنفرانس ملی محاسبات نرم در اردبیل خبرداد و گفت: با هویت سازی درست می‎توانیم اردبیل را در مدت کوتاهی به برند علمی در منطقه تبدیل کنند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از راه اندازی و توسعه بخش LDR در حوزه زایمان فیزیولوژیک خبرداد و گفت: به منظور توانمندسازی متخصصان زنان و زایمان استان،دوره های آموزشی کوتاه مدت برای این متخصصان برگزار می شود.

صفحه‌ها