تازه ها

اخبار ويژه اقتصادی

به رغم توانمندی‌های شهرستان نیر در تولید عسل، این شهرستان از داشتن صنایع بسته بندی و فرآوری این محصول محروم است.
در نشست خبری استاندار اردبیل با خبرنگاران مطرح شد؛
استاندار اردبیل گفت: با توجه به گام‎های بزرگ و نوین صورت گرفته، به عملکرد توسعه ای استان اردبیل در دولت یازدهم نمره عالی می‌دهم.
 40 روز گذشت، خبری از پرداخت پول گندم کاران کوثری نیست/رد پای دلالان در خرید و فروش گندم!
با گذشت 40 روز از خرید تضمینی گندم از کشاورزان کوثری، فعلا خبری از پرداخت پول گندم کاران نیست؛ این درحالی است که کشاورزان این منطقه سال گذشته نیز شاهد چنین بی مهری هایی از سوی مسئولان امر بوده اند.
نماینده مردم اردبیل در گفتگو با خبرنگار "سبلان‌ما":
عضو برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی گفت که در صحن علنی مجلس از وزیر راه و شهرسازی برای تحقق وعده هایش برای پروژه راه آهن اردبیل، قول گرفته است.
 اهدای جهیزیه به ده نو عروس توسط موسسه آبشار عاطفه ها در گرمی
توسط موسسه آبشار عاطفه ها صورت گرفت؛
موسسه آبشارعاطفه ها به مناسبت فرارسیدن سالروز ازدواج حضرت علی(س) و حضرت زهرا(س) به ده نوعروس به ارزش 150میلیون ریال تهیه و اهدا کرد.
 رمز گشایی دکتر خالقی از نامه محرمانه وزارت نیرو/سازمان محیط زیست به کمبودها پایان دهد
رمز گشایی از نامه محرمانه وزارت نیرو؛
عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تصریح کرد: مردم خلخال و کوثر صاحبان اصلی 90 کیلومتر از رودخانه خروشان قزل اوزن هستند، این درحالی است که از طرف معاون امور آب و آبفا وزارت نیروی وقت(در سال 93)، حقآبه تعیین و طی یک نامه بسیار محرمانه به استان ابلاغ می‌شود که مردم منطقه از جزئیات آن بی خبرند.
	کشاورزان آبیاری نوین را در مزارع خود احیا کنند/80 درصد کل زمین های جهان دیمی هستند
کارشناس حوزه کشاورزی:
کارشناس کشاورزی گفت: با وجود اینکه شهر گیوی جزو 8 شهر بحرانی استان اردبیل در حوزه کمبود آب است لازم است کشاورزان منطقه آبیاری نوین را در مزارع خود احیا کنند تا با هزینه اندک با یاری دولت محصولات با کیفیت و مرغوبی را برداشت کنند.
	تخم مرغ هم به لیست سیاه خانوار پیوست!
به دنبال افزایش قیمت پیاز، مرغ، گوشت و لبنیات؛
به دنبال افزایش قیمت برخی از کالاهای اساسی خانوار همچون مرغ، گوشت و لبنیات اینک شاهد گران شدن تخم مرغ هستیم این درحالی است که برخی از مغازه دار ها از خرید و فروش این سبد کالای خانوار امتناع می کنند.
فرماندار شهرستان پارس‌آباد خبر داد
فرماندار پارس آباد مغان از افتتاح 64 پروژه مختلف عمرانی، اقتصادی و فرهنگي در هفته دولت در این شهرستان خبر داد.
	کشت کلزا حدود 2 برابر گندم درآمد دارد
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گرمی:
مدیر جهاد کشاورزی شهرستان گرمی گفت: کشت کلزا بعنوان محصولی پردرآمد امسال در برنامه تغییر الگوی کشت شهرستان گرمی قرار گرفته است و حدود 2 برابر گندم درآمد دارد.
	اختلاف، عامل اصلی توقف پروژه راه آهن اردبیل-میانه است/با وضعیت اعتباری موجود امیدی به تکمیل این پروژه حیاتی نیست
نماینده کوثر و خلخال:
نماینده کوثر و خلخال گفت: اختلاف مسئولان وقت استان اردبیل بر سر تغییر مسیر راه آهن اردبیل -میانه موجب توقف این طرح مهم و حیاتی استان شده است و هم اکنون نیز با وضعیت اعتباری موجود امیدی به تکمیل و بهره برداری از آن نیست.
 گیوی، پایلوت کشت داروهای گیاهی در اردبیل/تنهاترین کارخانه داروهای گیاهی استان مشکل بازاریابی دارد
گیوی، پایلوت کشت داروهای گیاهی؛
شهرستان کوثر به مرکزیت شهر گیوی از جمله قطب کشت گیاهان دارویی بوده و از آنجا که این منطقه ظرفیت بالقوه‌ای در این خصوص دارد، نخستین کارخانه داروهای گیاهی نیز در مرکز این شهرستان ایجاد شده است که اهمیت گونه های متعدد گیاهان دارویی را در حوزه بهداشت و درمان نشان می دهد.
مجری پروژه مجتمع آهن و فولاد قائم سبلان:
مجری پروژه مجتمع فولاد قائم سبلان گفت: کل سرمایه گذاری و درآمدهای حاصل از مجتمع آهن و فولاد سبلان برای توسعه و اشتغال در خود شهرستان مشگین شهر سرمایه گذاری و هزینه شود.
در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان اردبیل مطرح شد؛
استاندار اردبیل در جلسه شورای گفت‌وگوی دولت و بخش خصوصی استان اردبیل گفت: اگر محصولات تولیدی استان اردبیل در حد استاندارد جهانی تولید شوند در این شرایط بازار جمهوری آذربایجان و روسیه می تواند بازار خوبی برای محصولات صادراتی اردبیل باشد.
 سنگ ادارات اجرایی گرمی لای پای سرمایه گذاران
حمایت از سرمایه گذاران بخش خصوصی یکی از موضوعات مهمی است که نقش اساسی و بسیار مهم در توسعه مناطق مختلف ایفاء می کند.

صفحه‌ها