تازه ها

اخبار ويژه فرهنگ و هنر

معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل خبر داد؛
معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: ۶۰۰ ناشر از سراسر کشور برای حضور در نمایشگاه ثبت‌نام کرده‌اند.
معاون هنری و سینمایی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل از اکران فیلم سینمایی "یک کیلو و بیست و یک گرم" ساخته فیلم ساز اردبیلی در همه سینماهای این استان خبر داد.
درآستانه هفته دفاع مقدس انجام شد؛
اولین جلسه شورای اداری هفته دفاع مقدس باحضور مدیران دستگاه های اجرایی استان، فرماندهان سپاه وبسیج، نیروهای نظامی و انتظامی پیش از ظهر امروزدرمحل نمایشگاه فرهنگی رزمی دریاچه شورابیل اردبیل برگزارشد.
سرپرست معاونت میراث فرهنگی اردبیل:
سرپرست معاونت اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان اردبیل از آغاز به کار تدوین نقشه باستان شناسی این استان خبر داد.
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل:
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل گفت: شخصیت اجتماعی افراد جامعه از دوران کودکی شکل می گیرد بنابراین در درجه اول خانواده ها و نهادهای فرهنگی باید اهتمام خود را در تربیت انسان های کتابخوان و فرهیخته بکار بگیرند.
گزارش فیلم؛
بیا که غدیر را امروز غم انتظار تو می کشد، بی تو نه سحر را طاقتی است و نه صبح را صداقتی؛ که سحر به شبنم لطف تو بیدار می شود و صبح، به سلام تو از جا بر می خیزد.
نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل:
نماینده ولی فقیه دراستان وامام جمعه اردبیل گفت: در واقعه غدیرخم حضرت رسول اکرم (ص) با انتخاب جانشین و ولی خود نظام سیاسی اسلام را تا آخر دنیا تامین کرد.
گزارش فیلم؛
دومین دوره مسابقات قرآن و عترت دانشجویان و اساتید دانشگاه پیام نور استان اردبیل صبح امروز در سالن اجتماعات دانشگاه پیام نور مرکز اردبیل برگزارشد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل معتقد است که «تابستانه کتاب» کور سوی امیدی برای کتابفروشان است.
نعمت حقیقی شاعر، نویسنده و گوینده نام آشنا و محبوب رادیو اردبیل بر اثر سکته قلبی درگذشت.
گزارش تصویری؛
خلخال یکی از شهرستان‎های جنوب استان اردبیل است که موقعیت و سوق الجیشی ویژه این شهرستان با سایر شهرها و مناطق متفاوت حایز اهمیت است.
مدیرکل کتابخانه‎های عمومی استان اردبیل مطرح کرد؛
مدیرکل کتابخانه های عمومی استان اردبیل گفت: در حال حاضر بیش از 165 نسخه کتب خطی، چاپ سنگی و سربی در کتابخانه مرکزی اردبیل نگهداری می شود.
پیشکسوت روزنامه نگار اردبیلی:
خبرنگار و روزنامه نگار پیشکسوت استان اردبیل گفت: خبرنگاران مرزداران جبهه فرهنگی کشور هستند و مدام با دشمنان داخلی و خارجی در حال نبردند.
دبیر انجمن مهر امید خبر داد:
دبیر سازمان مردم نهاد انجمن مهر امید از برگزاری جشنواره نماز در سه بخش عکس، پوستر و دلنوشته توسط این انجمن خبر داد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی اردبیل:
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان اردبیل گفت: طبق تمهیدات اندیشیده شده ۲ فرهنگ‌سرا تا پایان امسال در اردبیل به بهره‌برداری می‌رسد که بی‌شک این موضوع می‌تواند در کاهش آسیب‌های اجتماعی در استان نقش مهمی ایفا کند.

صفحه‌ها