اخبار ويژه

فرمانده تیپ ۴۰ متحرک هجومی ارتش:
به مناسبت آغاز هفته دفاع مقدس رژه نیروهای مسلح مستقر در استان فردا ۳۱ شهریور ماه در اردبیل برگزار می‌شود.
امام جمعه بیله سوار:
امام جمعه شهرستان بیله سوار گفت: مشاورین اقتصادی دولت باید از متخصصین با تقوا و از کارشناسان عالی رتبه دانشگاهی و حوزوی در امور اقتصادی انتخاب شوند.
امام جمعه جعفرآباد:
امام جمعه شهر جعفرآباد گفت: جنگ تحمیلی و دفاع مقدس یک دانشگاه بزرگ عملیاتی رزمی در مقابل استکبار ستیزی و ظالمان بود.
سبلان ما گزارش می دهد؛
امروز گوشه گوشه شهرها و میادین اصلی پر از عزاداران سرورسالار شهیدان و ۷۲تن از یاران باوفای بودند که در روز عاشورا مظلومان در دشت کربلا شهید شدند.
مداحان اهل تسنن در گفتگو با سبلان ما:
مداحان اهل تسنن با توصیف از عشق و علاقه خود به امام حسین (ع) و یاران باوفایش گفتند: عاشق امام حسین (ع)بودن سن وسال نمی شناسد ما ازکودکی ارادت وعلاقه خاصی به امام حسین(ع)داشته ابم و از،۷سالگی مداحی کرده ایم.
همزمان با سراسر کشور نماز ظهر امروز با حضور پرشور عزاداران حسینی به یا نماز ظهر عاشورا در چهار نقطه از شهرستان اردبیل اقامه شد.
گزارش تصویری؛
همزمان با تاسوعای حسینی امروز مردم شهرستان های سراسر استان غرق در مانم و اندوه بودند.
گزارش فیلم؛
همزمان با تاسوعای حسینی هزاران دلداده به عشق حضرت اباعبدالله الحسین (ع) با روشن کردن شمع و با حضور در محل تجمع حسینیان اردبیلی در میدان عالی قاپو با فریاد «هیهات من الذله» عشق و ارادت خود را به پرچمدار دشت کربلا حضرت ابوالفضل العباس (ع) و شهدای کربلا رساندند.
همزمان با تاسوعای حسینی انجام شد؛
تجمع بزرگ تاسوعای حسینی ساعاتی پیش باحضور باشکوه و گسترده عزاداران و دسته های عزاداری اردبیل در میعادگاه همیشگی عاشقان علمدار کربلا میدان عالی قاپو در زیر بارش رحمت الهی و هوای ابری برگزار شد.
گزارش خبری ؛
کودکان عاشورایی شهر خلخال امروز به یاد شهدای کربلا و حضر رقیه (س) سیاه پوش عزای حسینی شده اند.
مدیرستاداقامه نماز اردبیل:
مدیر ستاد اقامه نماز استان اردبیل گفت: طبق برنامه‌ریزی‌های انجام شده نماز ظهر عاشورا در میادین، محلات و مساجد استان اردبیل برگزار می‌شود که چهار نقطه از شهر اردبیل در این زمینه در نظر گرفته شده است.
مدیرکل تبلیغات اسلامی اردبیل:
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت: تجمع تاسوعای حسینیان در میدان عالی‌قاپوی اردبیل برگزار می‌شود.
امام جمعه اصلاندوز:
امام جمعه اصلاندوز گفت: مردم حسینی اصلاندوز و روستا های تابعه در تجمع بزرگ تاسوعای حسینی حضور گسترده و پرشور داشته باشند.
رئیس پلیس راهور اردبیل؛
رئیس پلیس راهور استان اردبیل گفت: محدودیت ترافیکی تاسوعا و عاشورای حسینی با هدف هرچه با شکوه تر برگزار شدن مراسمات عزاداری ها در اردبیل اعمال می شود.
گزارش فیلم؛
مراسم عزاداری ایام محرم با حضور عاشقان حضرت اباعبدالله الحسین (ع) در شهر هشجین خلخال واقع در جنوبی ترین نقطه استان اردبیل بصورت باشکوه و گسترده برگزار شد.

صفحه‌ها