تازه ها

پربیننده ترین

1396-07-20 13:17
کد مطلب: 71830
رئیس سازمان استاندارد در اردبیل خبر داد؛
توقف خط تولید خودروهای مردود در استانداردهای 83 گانه
رییس سازمان ملی استاندارد گفت: تولید خودروهایی که با استانداردهای جدید 83 گانه منطبق نباشد از ابتدای دی سالجاری متوقف خواهد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از آذرسلام، نیره پیروز بخت رئیس سازمان ملی استاندارد کشور امروز در سفر به اردبیل که به مناسبت روز ملی استاندارد و در سالن همایش‌ اداره کل استاندارد این استان حضور یافته بود، اظهار داشت: سیاست جدید این سازمان استانداردسازی تمام کالاها خواهد بود.

وی کمبود نیروی انسانی و کاهش شدید اعتبارات این سازمان را چالش فعلی عنوان کرد و ادامه داد: در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی و آنچه که به این سازمان مربوط است؛ استاندارد سازی کالاها در بالاترین سطح ممکن بوده و استمرار و ارتقاء آن نیاز به همراهی مسئولان دارد.

رئیس سازمان ملی استاندارد ایران با اشاره به اینکه در سال های گذشته بودجه این سازمان به یک سوم کاهش یافته است، تصریح کرد: با مشکل جدی اعتبارات، خالی بودن جایگاه ها و نیروی انسانی در این زمینه روبه‌رو هستیم.

پیروز بخت در ادامه و در بخش بعدی سخنان خود با اشاره به اینکه کیفیت کالاهای تولید داخل یکی از اصول اصلی سیاست‌های اقتصاد مقاومتی است بیان کرد: وضعیت استاندارد تولید کالا در کشور در بالاترین سطح خود بوده و سعی بر تثبیت وضعیت فعلی به شرط حمایت مسئولان کشوری هستیم.

نیره پیروز بخت رئیس سازمان استاندارد ملی کشور همچنین از بازرسی های به عمل آمده از جایگاه های گاز cng و اسانسورهای نصب شده اشاره کرد و گفت: از دو هزار و 400 جایگاه و هزار و 200 اسانسور در کل کشور بازدید کارشناسی به عمل آمده و موارد غیر استاندارد پلمپ شده است.

پیروز بخت در پایان این مراسم و سخنرانی خود با شاره به موضوع مهم نظارت بر تولید خودروهای غیر استاندارد، تصریح کرد: از تاریخ یک دیماه سال جاری خط تولید خودروهایی که خارج از استاندارد 83 گانه ابلاغی بوده متوقف خواهد شد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.