تازه ها

پربیننده ترین

1396-10-22 10:14
کد مطلب: 74359
به مناسبت سالروز شهادت احمدی روشن منتشر شد؛
پوستر "عهد روشن"+تصویر
عهد روشن
محور اول فعالیت‎‎های کاری و فردی مصطفی احمدی روشن بحث ولایت بود و این را واقعا در زندگی‎اش دخیل کرده بود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما به نقل از ابصارخبر، مصطفی احمدی روشن دانش اموخته دانشگاه صنعتی شریف و مسئول فرهنگی بسیج دانشجویی این دانشگاه بود با اینکه تنها ۲۵ سال داشت و نه جنگ را دیده بود نه انقلاب را با اینحال بصیرت او فوق‎العاده بود، بطوریکه توانست تشخیص بدهد که محوریت نظام در صنعت هسته ای است و تا پای جان نیز بر سرش آرمانش ایستاد.

آنچه که در درجه اول در زندگی مصطفی پررنگ است ولایت ‎مداری‎اش بود و نه ولایت ‎باوری بنابراین. بسیاری از کار‎هایی که می‎کرد نیز بر همین اساس بود. 

وی در انجام کارهایش نظر ولایت را در اولویت قرار می داد، می‎گفت، الان نظر ولایت این است و انگشت اشاره ایشان الان دارد (این‎جا (صنعت غنی‎سازی را نشان می‎دهد؛ پس من باید این کار را بکنم.

محور اول فعالیت‎‎های کاری و فردی او بحث ولایت بود و این را واقعا در زندگی‎اش دخیل کرده بود. ادعا نبود، باور و حرف هم نبود بلکه واقعا این‎طور بود.

شهید دکتر مصطفی احمدی روشن دانشمند هسته‌ای کشور و معاون بازرگانی سایت هسته‌ای نطنز ایران سرانجام در 21 دی 1390 در تهران به دست عوامل موساد و سیا ترور شد و به شهادت رسید.

 این شهید پس از شهیدان مسعود علی محمدی ، مجید شهریاری و داریوش رضایی نژاد چهارمین شهید فناوری هسته‌ای ایران قلمداد می‌شود.

پوستر عهد روشن

 

وصیت نامه احمدی روشن

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.