تازه ها

پربیننده ترین

1396-12-04 14:12
کد مطلب: 75615
امام جمعه اردبیل گفت: این روزها دولت آمریکا و اسرائیل در برابر نفوذ پرقدرت و پرهیبت کشور ما به نهایت ذلت افتاده و در کنفرانس های بین المللی حمال آهن شده اند. اخیرا نماینده آمریکا در سازمان ملل تکه آهنی به سازمان ملل آورد و ادعا کرد که قطعه ای از موشک پرتاب شده از یمن به ریاض است و این هفته اسرائیل تکه آهنی به کنفرانس امنیتی مونیخ برده و ادعا کرده قطعه ای از پهپاد ایران است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما حضرت آیت الله عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل در خطبه های این هفته نمازجمعه حادثه سقوط هواپیما را تسلیت و برای عزیزانی که شهادت گونه جان خود را در این حادثه از دست دادند از درگاه حضرت احدیت علو درجات مسألت کرد.
آیت الله عاملی در بخش دیگری از خطبه ها اظهار داشت: این روزها دولت آمریکا و اسرائیل در برابر نفوذ پرقدرت و پرهیبت کشور ما به نهایت ذلت افتاده و در کنفرانس های بین المللی حمال آهن شده اند. اخیرا نماینده آمریکا در سازمان ملل تکه آهنی به سازمان ملل آورد و ادعا کرد که قطعه ای از موشک پرتاب شده از یمن به ریاض است و این هفته اسرائیل تکه آهنی به کنفرانس امنیتی مونیخ برده و ادعا کرده قطعه ای از پهپاد ایران است.
وی افزود: در این اقدام مفتضحانه آنها از چند جهت مفتضح تر می شوند. اول از جهت دروغی که می گویند، چون سازمان ملل با صراحت اعلام کرد که از ایران هیچ سلاحی قابل حمل به یمن نیست. ثانیا تشخیص اینکه این تکه از سلاح چه کشوری است با خود قطعه ثابت نمی شود بلکه از طریق کارشناسان و از طریق رادارهای ماهواره ای و ابزارهای پیشرفته مشخص می گردد. همچنانکه ایران چند سال پیش از طریق علمی به آذربایجان ثابت کرد که پهپاد اسرائیلی از لنکران بلند شده و در آسمان نطنز توسط پدافند ایران ساقط شده است.
امام جمعه اردبیل ادامه داد: ثالثا نشان عجز و ذلت و ناتوانی آمریکا و اسرائیل است. آنها در تمام مقاصد خود ناکام مانده اند و حالا برای سرپوش گذاشتن به ناکامی خود میخواهند بگویند طرف ما شبه نظامیان حوثی یا فلسطینی نیست بلکه ایران قضیه را مدیریت می کند. رابعا شان ایران با این کارها به صورت فوق العاده مخصوصا در عالم اسلام بالا می رود چون عالم اسلام مشحون از نفرت به آمریکا و اسرائیل و عربستان و سران و زمامداران بی غیرت عربی است و در حال حاضر امت اسلام، ایران را تنها نظام سیاسی آرمانی اسلام می دانند.
وی اظهار داشت: امت اسلامی در برابر این شانتاژها از سردمداران کفر می پرسند شما که به یک موشک که به طرف عربستان پرتاب می شود حساس هستید چرا در برابر بمباران هزار روز مردم بیچاره یمن توسط عربستان که روزانه ده ها بمب و موشک بر سر آنها می ریزد و در برابر محاصره وحشتناک آنها خاموش هستید؟ شما که به یک پهباد مجهول در آسمان اسرائیل حساس هستید چرا در برابر کشتار 70 ساله فلسطینی ها و محاصره غزه که اسرائیل آنجا را به یک زندان بزرگ تبدیل کرده ساکت هستید؟
نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری سپس به عربده کشی های آمریکا در روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: همه این عصبانیت ها و اقدامات مخرب علیه ایران از ناکامی های آنها در منطقه است.
وی در خاتمه با اشاره به اعلان اخیر دولت آمریکا که "دیگر برجام را تمدید نخواهیم کرد" گفت: از بهانه تراشی های امروز آمریکا معلوم می شود که آنها از اول در صدد تعامل نبودند بلکه در صدد تحمیل بودند و حالا که مقصود آنها تامین نشده عصبانی هستند و این نکته را مقام معظم رهبری در همان زمان تصریح کردند و فرمودند: "من هیچ‌وقت نسبت به مذاکره‌ی با آمریکا خوش‌بین نبودم. نه از باب یک توهّم بلکه از باب تجربه؛ تجربه‌های گذشته‌ی ما نشان میدهد که گفتگو در منطق حضرات آمریکائی به این معنی نیست که بنشینیم تا به یک راه حل منطقی دست پیدا کنیم ــ منظورشان از گفتگو این نیست ــ منظورشان از گفتگو این است که بنشینیم حرف بزنیم تا شما نظر ما را قبول کنید! هدف، از اول اعلام شده است؛ باید نظر طرف مقابل قبول شود. لذا ما همیشه اعلام کردیم و گفتیم که این، گفتگو نیست؛ این، تحمیل است و ایران زیر بار تحمیل نمی رود."
حضرت آیت الله عاملی اظهار داشت: قبول تحمیل آمریکا، زیر بار برده داری بدون زنجیر رفتن است و شأن ملت بزرگ ما بسیار وسیع تر از اینگونه ذلت است.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.