تازه ها

پربیننده ترین

1396-12-29 22:20
کد مطلب: 76228
استاندار اردبیل در پیامی فرارسیدن سال نو را به مردم شریف استان تبریک گفت.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، اکبر بهنام جو  استاندار اردبیل در پیامی فرارسیدن سال نو را به مردم شریف استان به ویژه خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران تبریک گفت.
 متن پیام استاندار اردبیل، به شرح زیر است:
یَا مُقَلِّبَ الْقُلُوبِ وَ الْأَبْصَارِ یَا مُدَبِّرَ اللَّیْلِ وَ النَّهَارِ یَا مُحَوِّلَ الْحَوْلِ وَ الْأَحْوَالِ حَوِّلْ حَالَنَا إِلَی أَحْسَنِ الْحَالِ.
این بوی بهار است که از صحن چمن خاست
یا نکهت مشک است کز آهوی ختن خاست
انفاس بهشت است که آید به مشامم
یا بوی اویس است که از سوی قرن خاست

به راستی که نوروز جشن نوزایی طبیعت است و این نوزایی در فرهنگ غنی ایرانی- اسلامی به زایش دیگر باره‌ی انسان پیوند زده شده است. اندیشمندان، فلاسفه و شعرای بزرگ ایرانی در سخنان گهربارشان بهار طبیعت را در بهار جانها باز جسته اند. همانطور که رهبر معظم انقلاب نیز می‌فرمایند: «تحول هر سال جدید شمسی که مصادف با نوای تحول در عالم طبیعت می‌باشد، فرصتی است برای این که انسان به تحول درونی خود و به اصلاح امور روحی و معنوی، فکری و مادی خود بپردازد.»

آداب و فرهنگ مردم ایران نیز هنگام رسیدن بهار، نشان از توجه ویژه انسان به طبیعت وسعادت و نیکبختی او دارد. چرا که حقیقت بهار در حقیقت جهان هستی نهفته است.

از این رو فرارسیدن بهار طبیعت را به پیشگاه مردم شریف استان اردبیل علی الخصوص خانواده‌های معزز شهدا و ایثارگران از صمیم دل تبریک و تهنیت می‌گویم و آرزو دارم بهار طبیعت در استان عزیزمان با بهار دل‌ها و بهار اشتغالزایی و رشد و توسعه‌ پایدار همراه شود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.