تازه ها

همزمان با هفته گرامیداشت اردبیل؛
میهمانی 150 گروه موسیقی سنتی عاشیق در اردبیل
معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل گفت : اردبیلی ها در هفته گرامیداشت اردبیل از 150 گروه موسیقی سنتی عاشیق میزبانی می کنند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: در هفته گرامیداشت استان اردبیل برنامه‌های متنوعی در دستور کار قرار دارد که برگزاری همایش بین‌المللی موسیقی سنتی و محلی عاشیق‌لار با حضور 150 عاشیق از سراسر دنیا از شاخص این برنامه‌هاست.

علی نواداد با اشاره به اینکه این همایش سنتی و بین‌المللی در راستای احیای موسیقی بومی و اصیل و نیز با هدف اشاعه فرهنگ و ادبیات شفاهی منطقه اجرا می‌شود،‌ افزود: این برنامه که با حضور هنرمندانی از کشور و سایر کشورهای همسایه به صورت بین‌المللی برگزار خواهد شد می‌تواند در توسعه و ارتقای سطح موسیقی عاشیقلار در استان اردبیل و سایر مناطق آذربایجان تاثیرگذار باشد.

وی در تشریح برنامه‌های گرمیداشت هفته استان اردبیل تاکید کرد: امسال برنامه‌های متنوعی در مقایسه با سالهای گذشته برای هفته اردبیل تدارک دیده شده است که در همین رابطه امسال به لحاظ اجرایی و در زمینه کیفی و کمی حرکت مهمی را نسبت به سالهای گذشته آغاز کردیم که امیدواریم مورد توجه شهروندان و همچنین مهمانان داخلی و خارجی قرار گیرد.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار اردبیل جلب ایده‌های نو و متفاوت برای اولین بار در تدوین برنامه‌های هفته اردبیل از من جمله نوآوری‌های امسال برای گرامیداشت این یک هفته در منطقه دانست و گفت: به لحاظ عملیاتی نیز اجرای برنامه‌ها را که امسال 30 برنامه متفاوت در نظر گرفته شده، به تشکلها و نهادهای مردمی و البته جوانان استان سپردیم که امیدواریم تا خروجی این برنامه‌ها هم در سطح اجرایی و هم در سطح عمومی مورد رضایتمندی واقع شود.

نواداد اظهار کرد: همایش موسیقی با حضور عاشیقلار از کشور و سایر کشورهای همسایه همزمان با هفته گرامیداشت اردبیل و طی روزهای دوم تا چهارم مردادماه برگزار می‌شود.

وی گفت: همزمان با هفته گرامیداشت اردبیل همایش بین‌المللی موسیقی سنتی و محلی با حضور 150 نفر از عاشیق‌های کشوری و بین‌المللی در این استان برگزار می‌شود که در پایان این برنامه عاشیق های شاخص کشور تقدیر می‌شوند.

 

انتهای پیام/313/1/1

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.