تازه ها

پربیننده ترین

1397-04-31 12:39
کد مطلب: 77117
آنچه نمایندگان اردبیل درباره FATFگفتند؛
FATF به‌صلاح کشور ما نیست/ مصلحت نظام را مدنظرداریم
سه نماینده استان اردبیل در تصمیم گیری برای FATF گفتند:نمایندگان در این مورد مصلحت نظام را مدنظر دارند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، سه نماینده استان اردبیل در تصمیم گیری برای FATF  به خبرنگار ما گفتند: در این موضوع  مهم نمایندگان مصلحت نظام را مدنظر دارند.

در ادامه گفتگوی خبرنگار ما را با محمد فیضی، ولی ملکی و بشیر خالقی نمایندگان استان اردبیل را درباره FATF بخوانید.

نماینده مردم اردبیل : نمایندگان مصلحت نظام را مدنظر دارند

محمد فیضی در گفتگو با خبرنگار سبلان‌ما،  با بیان اینکه  در تصمیم گیری برای FATF اجتماع نظر رهبری انقلاب و قوای سه گانه اولویت دارد، ابراز داشت: مجلس فعلا این موضوع را در حالت مسکوت قرار داده است و نمایندگان در این مورد مصلحت نظام را مدنظر دارند.

وی اظهار داشت : اگر توافقی صورت گرفته باید همه طرفین مذاکره به آن پایبند باشند و تعهدات خود را حفظ کنند وگرنه هر گونه عقب نشینی و تهدید با علائمی چون تحریم اقتصادی قابل قبول نیست .

وی پاسخ اخیر رییس جمهور کشور را به تهدیدات آمریکا پاسخی قاطعانه دانست و تصریح کرد : سخنان اخیر ریس جمهور باعث ایجاد تشنج در آمریکا و اختلال در بازار نفت و فرآورده های آن شد.

 نماینده مردم اردبیل ، نیر ، نمین و سرعین در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد :آمریکا قبل از برجام ،عدم حضور ایران در مذاکره را دلیل اعمال تحریم های ظالمانه خود می دانست اما بعد از برجام نیز این تحریم ها را تشدید کرد، به همین دلیل اعمال تحریم ها دیگر بی معنی به نظر می رسد .

 نایب رییس کمیسیون تلفیق مجلس با اشاره به اینکه مجلس با تمام توان پیگیر همه جانبه مسائل اقتصادی کشور است، گفت :  در همسان سازی حقوق بازنشستگان ، پرداخت تضمینی محصولات کشاورزی ، بیمه سلامت و  بیمه اجتماعی ، یارانه و هزینه ضروری مردم ،حتی در صورت کاهش صادارات نفتی وقفه و تغییری  نخواهیم داشت .

 

نماینده مردم گرمی: تصمیمات نهایی درباره FATF با رهنمودهای رهبری، دولت و مجلس اتخاذ می شود

سید حمایت میرزاده در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، اظهارداشت:خوشبختانه مجلس و دولت سیاست خارجه خود را هم سو و با هماهنگی یک دیگر مواضع خود را در امر برجام و بیانیه اروپا پیش می برند.

میرزاده با اشاره به اینکه تمامی هماهنگی ها در قالب جلسات محرمانه در رابطه با برجام و بیانیه اروپا صورت می گیرد افزود: تمامی نهادهای دولتی و مجلس یکپارچه و یک دست با سخن واحد و با رهنمودهای مقام معظم رهبری حرکت می کند و در این باره هیچ نگرانی نداریم.

وی از نامه سردار سلیمانی به ریاست جمهوری در رابطه با سخنان اخیر رئیس جمهور مبنی بر تهدید رئیس جمهور آمریکا در رابطه قطع کامل صادرات نفت ایران و بستن تنگه هرمز از سوی ایران گفت: این نامه نشان از توخالی نبودن سخنان اخیر ریاست جمهوری در رابطه با ناامن شدن تنگه هرمز بود و علاوه بر آن موجب همدلی و اتحاد تمامی احزاب سیاسی و دولتمردان نظام در کشور شد.

نماینده مردم گرمی بیان کرد: اتحادیه اروپا یک بیانیه ای را قرائت کرده که نه از سوی ایران تایید و نه رد شده است و هنوز هیچ تصمیمی در این مورد در هیچ یک از قوای سه گانه کشور اتخاذ نشده است.

میرزاده با اشاره به fatf که در مجلس به تعلیق گذاشته شده است، افزود: در این رابطه هیچ تصمیمی گرفته نشده است و برای تصمیمات نهایی با رهنمودهای مقام معظم رهبری، دولت و مجلس انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: همه کشورهای دنیا در این چهل سال اهمیت تنگه هرمز را به خوبی درک و فهمیده اند و خوب می دانند که این تنگه بسته شود چه اتفاقاتی در دنیا و کشورهای منطقه رخ خواهد داد و بنابراین تهدید کنندگان خود عاقل تر از آن هستند که لب به تهدیدات بیهوده و غیر قابل عمل بزنند و بخواهند آن را رسانه ای کنند.

میرزاده با اشاره به وضعیت معیشتی مردم در این چندماه اخیر تصریح کرد: مجلس و دولت به خوبی وضعیت مردم را درک می کنند و تدابیری نیز در این زمینه اندیشیده شده است که چندان نگران کننده هم نیست و رسانه ها هم فقط اخبار را در این زمینه باید از زبان سخنگوی دولت بنویسند یا انتشار دهند.

FATF:نماینده مردم مشگین     فعلا به صلاح ما نیست

ولی ملکی درگفتگو   با خبرنگار سبلان‌ما،سخن رئیس‌جمهور مبنی بر بستن تنگه هرمز در صورت تحریم فروش نفت ایران را موضع نظام عنوان کرد و گفت: سخنان اخیر رئیس جمهور هشداری جدی به آمریکایی ها و اروپایی‎ها بود .

وی تصریح کرد: در صورت تداوم تهدید آمریکا و اروپا در مراودات اقتصادی و نفتی ایران، تنگه هرمز برای کشتی‌های اروپایی و آمریکایی ناامن خواهد شد.

نماینده مردم مشگین شهر در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه  اگر ایران اراده کند مراودات اقتصادی بازار جهانی نفت به هم می خورد، اظهار داشت: ما بر تنگه هرمز تسلط کامل داریم؛ در صورتی که نفت ما را نخرند و نفت عربستان را جایگزین خرید از نفت ما بکنند، ایران هم از توانمندی خود برای بستن تنگه هرمز استفاده خواهد کرد.

وی  در خصوص پیوستن ایران به FATF در این شرایط  به خبرنگار سبلان‌ما گفت:  بحث FATF فعلا به صلاح ما نیست فلذا در مجلس شورای اسلامی به تعلیق درآمده است.

سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس تاکیدکرد: در جنگ اقتصادی کنونی علیه ایران، مجلس با تشکیل جلسات غیرعلنی و جلسه با وزرا به جد پیگیر حل مسائل اقتصادی، معیشتی مردم  و تحقق اقتصاد مقاومتی است .

وی گفت: تحقق اقتصاد مقاومتی اراده عمومی مردم را می‎طلبد و نهادینه شدن آن نیازمند کارهای عظیم فرهنگی است.

نماینده مردم مشگین شهر در مجلس تصریح کرد: در شرایط کنونی برای تحقق اقتصاد مقاومتی الگوی مصرف باید تغییر یابد.

 

انتهای پیام/3133

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.