تازه ها

پربیننده ترین

1397-04-31 18:02
کد مطلب: 77120
استاندار اردبیل از بازسازی 2400 واحد مسکونی در مناطق زلزله زده کرمانشاه توسط ستاد بازسازی بنیاد مسکن استان اردبیل خبر داد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، اکبر بهنامجو ظهر امروز در جلسه بررسی وضعیت روند بازسازی خانه‌های آسیب‌دیده کرمانشاه اظهار داشت: اهمیت به مسئله بازسازی و مقاوم‌سازی به عنوان یک اصل اساسی و لازم مدنظر است و با توجه به این که زلزله کرمانشاه یک تجربه تلخ بود به همین دلیل نیاز است این مسئله با جدیت و اهتمام ویژه مورد توجه واقع شود.

 

وی با اشاره به این که با تلاش‌های انجام یافته در حال حاضر ستاد معین بازسازی بنیاد مسکن استان اردبیل جزو ستادهای معین برتر منطقه معرفی شده است افزود: کمک به آسیب‌دیدگان یک وظیفه همگانی است همین طور که اردبیل نیز این تجربه تلخ را چندین سال پیش حس کرده بود و به این موضوع واقف است.

استاندار اردبیل بیان کرد: از جمله اقدامات بنیاد مسکن استان می‌توان به عملیات آواربرداری نزدیک به دو هزار و 500 واحد مسکونی تخریب شده، تجهیز و استقرار ستاد معین بازسازی برای 77 روستای دشت ذهاب و بازسازی 2 هزار و 400 واحد مسکونی اشاره کرد.

 

بهنامجو تصریح کرد: عملیات اجرایی برای دو هزار و 200 واحد ادامه دارد که یک هزار و 600 واحد تا حد پوشش سقف رسیده است و بیش از 500 واحد مسکونی آماده بهره‌برداری شده است که در این زمینه تلاش‌ها و اقدامات انجام یافته شایسته تحسین و قدردانی است.

 

وی ضمن تقدیر از اقدامات شایسته تحسین علی دایی نیز اظهار کرد: قبولی بازسازی خانه‌های روستای روستای آسیب دیده مله رولان ازتوابع شهرستان سرپل ذهاب یک اقدام بسیار پسندیده است که با نظارت ستاد معین بازسازی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان اردبیل در دستور کار قرار دارد.

 

بهنامجو با بیان این که تمام تلاش ما خدمات‌رسانی مطلوب به آسیب‌دیدگان است گفت: با تلاش‌های انجام یافته پیش‌بینی شده تا قبل از فرا رسیدن سالگرد زلزله دلخراش همه خانوار تحت عملیات ستاد معین بازسازی این نهاد مقدس در خانه‌های نوساز و مقاوم شده مستقرشوند.

 

انتهای پیام/3135

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.