تازه ها

پربیننده ترین

1397-05-24 14:04
کد مطلب: 77515
مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل گفت: براساس آمارهای موجود تعداد فوتی‌ها در تصادفات شهری و جاده‌ای در سطح استان اردبیل در چهار ماهه نخست امسال ۷۵ نفر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش ۳۹ درصدی در این آمار بودیم.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، حامد پورعزیز صبح امروز در جمع خبرنگاران در اردبیل اظهار داشت: براساس آمارهای موجود تعداد فوتی‌ها در تصادفات شهری و جاده‌ای در سطح استان اردبیل در چهار ماهه نخست امسال 75 نفر بوده که در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته شاهد افزایش 39 درصدی در این آمار بودیم.

وی تصریح کرد: از 75 نفر فوتی در جاده‌های استان 68 نفر مربوط به تصادفات جاده‌ای برون‌شهری و نیز جاده‌های روستایی و هفت مورد نیز مربوط به تصادفات درون‌شهری بوده که آمار فوتی‌های تصادفات درون‌شهری در مقایسه با چهار ماهه نخست سال گذشته 30 درصد کاهش یافته است.

مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل افزود:‌ با وجود کاهش فوتی‌ها در تصادفات درون‌شهری اما در چهار ماهه نخست امسال شاهد افزایش بیش از 54 درصدی تعداد فوتی‌ها در تصادفات جاده‌ای و برون‌شهری هستیم به طوری که وجود 68 فوتی در تصادفات جاده‌ای امری نگران‌کننده به شمار می‌رود.

پورعزیز با تاکید بر ارتقای فرهنگ صحیح رانندگی در سطح استان تصریح کرد: باید اقدامات و تلاش‌های در راستای فرهنگسازی در زمینه رعایت قوانین و مقررات راهنمایی و رانندگی در سطح استان توسعه و گسترش یابد تا بتوانیم شاهد کاهش تصادفات و حوادث جاده‌های و تلفات ناشی از آن باشیم.

مدیرکل پزشکی قانونی استان اردبیل با تاکید بر تشدید نظارت‌ها و کنترل‌ها در جاده‌های استان گفت: انتظار می‌رود در کنار فعالیت دستگاه‌های مرتبط در این حوزه شهروندان نیز به هشدارها و توصیه‌های راهنمایی و رانندگی توجه داشته و با رعایت قوانین راهنمایی از بروز حوادث در جاده‌ها و محورهای مواصلاتی استان جلوگیری کنند.

 

انتهای پیام/313/1/1

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.