تازه ها

پربیننده ترین

1397-07-07 13:23
کد مطلب: 78280
در حالی که برخی افراد سود جو در فضای مجازی شرایط جاده ای را برای کامیون دار ها ناامن جلوه می‌دهند، اما همچنان شیر مردان جاده ها با به حرکت درآوردن چرخ های وسیله نقلیه سنگین شان قسمتی از چرخ های اقتصاد کشور را به حرکت در می آورند.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، چندوقتی است که خبر اعتصاب کامیون داران  و عدم حمل بار در فضای مجازی  پیچیده است؛ خردادماه امسال رانندگان کامیون در اعتراض به برخی شرایط خود برای چند روز دست از کار کشیدند ولی پس از آن با پیگیری‌های انجام شده از سوی وزارت راه و شهرسازی و برگزاری چند جلسه با حضور آخوندی کار رانندگان از سر گرفته شد.

حالا باز خبر اعتصاب و عدم بارگیری کامیون دار ها تیتر اول خبرها شده و  برخی افراد سود جو در تلاش هستند تا شرایط جاده ای را برای کامیون دار ها ناامن جلوه دهند و بااین کار خلل در حمل ونقل جاده ایی ایجاد کنند؛ این درحالیست که مسئولین استانی و حتی خود کامیون دار ها از امنیت جاده ها و روال عادی بارگیری خبر می دهند.

برای اطلاع از آخرین وضعیت کامیون داران اردبیل گفتگویی با مسیولین و کامیونداران کردیم که درادامه می آید.

مطالبات کامیون داران باید تمام وکمال پرداخت شود

بشیر خالقی در گغتگو با خبرنکار سبلان ما در خصوص آخرین وضعیت کامیونداران گفت: مطالبات کامیونداران صنفی است اما متاسفانه عده ای سود جو در صدد  ناامن کردن جامعه از این طریق هستند که باید در این خصوص هوشیار بود .

وی تصریح کرد : کامیونداران زحمتکشان جامعه هستند که باید مطالباتشان تمام و کمال پرداخت شود در عین حال ضرورت دارد راه شهرسازی، راهداری و حمل ونقل جاده ای با مدیریت مسایل خواسته های این قشر را عملی کنند .

نماینده مردم خلخال در مجلس شورای اسلامی با اشاره به مطالبات کامیونداران گفت : تامین لاستیک  ولوازم یدکی  اصلی ترین مطالبه کامیونداران است که باید این نیاز اولیه تامین شود البته  توجه به این نکته ضروری است که باید در توزیع لاستیک و قطعات بین رانندگان عدالت رعایت شود.

این نماینده مجلس با تاکید بر تامین مطالبات به حق کامیونداران در کشور اظهار داشت: نباید با جوسازی های نادرست و ناامن جلوه دادن جاده ها اجازه سو استفاده به دشمنان این مرزو بوم را داد.

خالقی گفت: ما در کشور با مشکل ارز و پول نداریم، ایران کشور ثروتمندی است  و نباید اجازه شیطنت به برخی ها داده شود .

 بارگیری کامیون ها به روال عادی در اردبیل

 علی رحمتی مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل با اشاره به جوی سازی ها و تبلیغات منفی در خصوص وضعیت حمل و نقل کالا و بار، گفت:  در  این استان حمل و نقل کامیونداران بصورت عادی و روان است؛ روزانه نزدیک به هزار دستگاه بارگیری در سطح  این استان انجام می شودکه از این میزان 500دستگاه مربوط به مرکز اردبیل و مابقی نیز از طریق شهرستان ها است.

وی با اشاره به درخواست رانندگان مبنی بر توزیع لوازم یدکی، بیان داشت:  در این خصوص 7هزار نفر در استان اردبیل  ثبت نام کردند که متاسفانه تولیدات داخلی پاسخگوی نیاز این تعداد نیست اما برای حل مشکل این رانندگان درخواست ها به سازمان راهداری و حمل و نقل جاده ای کشور ارسال شده و درکارگروه مربوطه از طریق سازمان صنعت معدن و تجارت در حال پیگیری است.

مدیرکل راهداری وحمل ونقل جاده ای استان اردبیل با اشاره به برخی مشکلات رانندگان در رابطه با لوازم یدکی و کمبود لاستیک در استان اردبیل گفت: تا به امروز توانستیم نیاز هزار و 600دستگاه وسیله باری و اتوبوس را با ارائه یک جفت لاستیک به هر وسیله نقلیه حل کنیم.

وی از بررسی مسائل ،حل مشکلات و درخواست های قانونی رانندگان در ارتباط با بیمه تکمیلی افزایش کرایه وهمچنین استقرار نمایندگی اداره کل راهداری استان در شهرک حمل ونقل خبر داد و گفت: تاکنون نزدیک 16میلیارد تومان از مطالبات رانندگان پرداخت شده است و دو شرکت با قیمانده نیزدر کمیسیون ماده 12 مکلف شدند بصورت هفتگی یا ماهانه مطالبات رانندگان را پرداخت خواهند کرد.

    حل مطالبات صنفی خواسته کامیونداران است 
یکی از کامیون داران اردبیلی در گفتگو با خبرنگار سبلان ما گفت: اعتراضات و اعتصابات ما هرگز مخالفتی با نظام نبوده و نیست اعتراضات ما صنفی است ما از تحقق نیافتن برخی وعده ها توسط مسئولین گله مندیم که انتظار درایم در اسرع وقت مشکلات ما را حل کنند

این کامیوندار اردبیلی تصریح کرد: بارگیری در اردبیل روند عادی دارد کامیون داران به بارگیری ادامه می دهند  من در جاده‎ها هیچگونه ناامنی ندیدم و این خبرها در خصوص ناامنی جاده‎ها صحت ندارد  .

وی تاکید کرد: دراین شرایط اقتصادی و تحریم نباید ما فرصتی به دست دشمنان بدهیم و باید مثل گذشته با اتحاد و همبستگی کارها را پیش ببریم .

 در حال حاضر 11 هزار راننده با بیش از 7 هزار دستگاه کامیون در بخش حمل و نقل استان اردبیل  فعالیت دارند.

 

انتهای پیام/313/1/10ش

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.