تازه ها

پربیننده ترین

1397-07-20 14:19
کد مطلب: 78485
امام جمعه اردبیل با اشاره به اقدامات آمریکا در عرصه بین‌المللی گفت: خروج آمریکا از برجام و حمایت این کشور از تروریست باعث انزوای آمریکا در عرصه جهانی شده است.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، آیت الله سید حسن عاملی در خطبه‌های نماز جمعه این هفته اردبیل با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری در اجتماع عظیم بسیجیان تهران در خصوص ترویج برخی افکار مطلوب دشمن در کشور، اظهار کرد: این روشنفکران وطن و ملت و تاریخ خود را می فروشند.

وی افزود: فرق این افراد با سایر وطن فروشان مثل منافقین این است که اینها با برهان و استدلال وطن فروشی می‌کنند آنها چه استدلالی دارند که کشور باید دربست و به طور کامل در اختیار منویات آمریکا باشد؟ می گویند ایران در انزوای سیاسی است. آیا ما در انزوا هستیم یا آمریکا؟

امام جمعه اردبیل،تصریح کرد: آمریکا در مجمع سازمان ملل با خنده روسای کشورها مفتضح شد، در شورای امنیت سازمان ملل عرصه را به ایران واگذر کرد و در تحریم با مخالفت کشورهای بزرگ اعم از اروپا، هند، چین، روسیه و ترکیه مواجه شد.

وی ادامه داد: چین و هند دو وارد کننده اصلی نفت ایران هستند و اعلام کرده اند که به خرید نفت ایران ادامه خواهند داد چون تحریم ها از جانب سازمان ملل نیست، ترکیه نیز اعلام کرده است قرار داد ده ساله خرید گاز از ایران را حفظ خواهد کرد.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل، ادامه داد: آمریکا در آرزوهای کودکانه آمدن ایرانی ها به مذاکره و گرفتن عکس دو نفره شکست خورد. رئیس جمهور ایران می گوید تا حال هشت بار پیشنهاد دیدار با ترامپ را رد کرده است چون به مردی که به امضای خود احترام نمی گذارد اعتمادی ندارد.

عاملی بیان داشت: آمریکا در دادگاه لاهه نیز شکست خورد. با این که لشکری از حقوق دانان و وکلا را آورده بود به حدیکه در تاریخ آمریکا دیده نشده بود. عجیب این است که با اینکه قوی ترین وکلا و حقوق دانان جهان در آمریکا هستند ولی یک وکیل انگلیسی هم آورده بود و این برای حقوق دانان و وکلای دنیا بسیار جالب بود. اما همه آنها منهزم شدند.

وی خاطرنشان کرد: از طرفی آمریکا رابطه خود را با روسیه و چین کاملا خراب کرده با خروج از برجام به شدت اروپایی‌ها را تحقیر کرده و با درگیری اقتصادی با اروپا همراهی اروپا را از دست داده است، در منطقه نیز در سوریه شکست خورده، عراق را از دست داده و با جنایت در یمن خود را محکوم آزادی خواهان جهان کرده است.

امام جمعه اردبیل، تصریح کرد: در حال حاضر حرکت عظیمی در آمریکا و اروپا بر علیه آمریکا و عربستان تشکیل شده و دامنه اعتراض به کنگره و سنا نیز رسیده است.

نماینده مردم استان در مجلس خبرگان رهبری با اشاره به ماجرای جمال خاشقچی، گفت: این مساله مثل یک زلزله موجودیت هر دو دولت آمریکا و بنی سعود را به مخاطره انداخته است اینکه یک فعال سیاسی کشته شود و بدنش قطعه قطعه گردد آن هم در یک کشور خارجی جنایتی بسیار بزرگ است اگر ایران آن را انجام می داد قطعا شورای امنیت جلسه تشکیل می داد سازمان ملل وارد معرکه می‌شد دولت های اروپایی و آمریکا موضع می گرفتند و زمین و آسمان را به هم می دوختند.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل، اظهار داشتد: در مقابل انزوای سیاسی آمریکا، ایران اسلامی در عرصه دیپلماسی بین المللی جایگاه ویژه پیدا کرده است.

امام جمعه اردبیل ادامه داد:  تمام ادعاهای پمپئو و ترامپ بر علیه ایران مدعای بدون دلیل است آنها می گویند ایران سردمدار تروریسم است اما نمی توانند حتی یک ترور نشان بدهند که ایران در آن دست داشته باشد.

وی افزود: از همه بدتر بزرگترین افتضاح برای آمریکا این است که رسانه های آنها ملت ما را به اموری دعوت می کنند که در شان یک ابرقدرت نیست و نهایت ذلت برای آمریکا است. گاهی می گویند مساجد را آتش بزنید گاهی می گویند چراغ های راهنمایی را بشکنید گاهی می گوند با انفجار هایی مثل انفجار اهواز مردم بی گناه و کودکان را بکشید و اخیرا ملت ما را تشویق می کنند که جنگل ها را آتش بزنید تا دولت ایران انرژی خود را صرف مهار آتش بکند

عاملی بیان کرد: این همه عزت و افتخار کشور ما و ذلت و زبونی آمریکا مرهون رهبری مقام معظم رهبری است اگر ایشان هویت شیعی و عاشورایی و حسینی را حفظ نمی کردند الان کشور ما با سرعت 180 درجه در سراشیبی تسلیم و ذلت و رقیت قرار می گرفت.

رییس شورای فرهنگ عمومی اردبیل، ادامه داد: خون مظلومانی که در چند سال اخیر توسط آمریکا و اذناب او در منطقه ریخته شده اثر خود را نشان خواهد داد.

خطیب جمعه اردبیل در ادامه گفت: وقتی رئیس جمهور آمریکا می گوید از 110 میلیارد دلار فروش تسلیحات به عربستان نمی تواند بگذرد با این سخن عربستان جری تر می شود و به هر جنایتی دست می زند این سخن بهترین چراغ سبز برای عربستان جهت هرگونه جنایت و تحرکات تروریستی است.

امام جمعه اردبیل تصریح کرد: در یمن نیز آمریکا و بعضی کشورهای اروپایی فقط به خاطر پول به عربستان چراغ سبز داده اند که هرچقدر می خواهد از یمنی ها را به قتل برساند. ملت آمریکا از اینکه چنین تاجر بی رحم، بی مروت و بی انصافی را بر مردم دنیا مسلط کرده اند باید خجالت بکشند.

وی افزود: ترامپ بالصراحه ماهیت ناپاک و درنده خویی خود را آشکار می کند و امر پنهان ندارد. او می گوید "من این هستم". ما با او کار نداریم غصه ما برای کسانی از روشنفکران وطنی است که می گویند باید به چنین مرد رذلی پناه برد.

 

انتهای پیام/313/1/1

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.