تازه ها

پربیننده ترین

1397-07-28 11:54
کد مطلب: 78557
نماینده ولی فقیه دراستان گفت: به طور قطع افزایش امکانات ورزشی عامل مستقیم کاهش هزینه‌های درمانی گزاف کشور بوده که با توجه به این مهم باید توسعه زیرساخت‌ها در حوزه ورزش در کشور در دستور کار باشد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،آیت الله سید حسن عاملی امروزدر دیدار با غلامرضا نوروزی رئیس فدراسیون پزشکی ورزشی کشور گفت: هرچقدر دوران پرانرژی جوانان ما در محیط های ورزشی سپری شود، به همان اندازه از آسیب های اجتماعی در امان می مانند و این مقوله علاوه بر حرکت در مسیر ورزش، برای ما یک حرکت فرهنگی بنیادی هم محسوب می شود و با فعال نمودن میادین و رشته های ورزشی ما برنده خواهیم بود.

نماینده ولی فقیه در استان اردبیل افزود: کشور ما به انواع بیماری ها مبتلاست و هزینه های سنگینی در بخش درمان صرف می شود. اگر بخشی از این هزینه صرف دوچرخه سواری و تحرک بدنی شود قطعا سود خواهیم کرد.
 
امام جمعه اردبیل تصریح کرد: اگر مسئولان برنامه ریز ما در مجلس و دولت هزینه صرف شده در بیمارستان ها جهت معالجه بیماران را محاسبه کنند، حتما متوجه می شوند که صرف این هزینه برای احداث استخرها و افزایش سالن های ورزشی عملی حساب شده بوده و قطعا باعث کاهش هزینه های درمانی و افزایش طول عمر مردم خواهد شد.
وی اظهار داشت: امروز در کشور هیچ عاملی نمی تواند مثل ورزش مردم را در یکجا جمع کند پس ما باید میادین ورزشی را به فضای تربیتی و یک مدرسه تبدیل کنیم و با برنامه ریزی دقیق از این فضا استفاده کنیم.

 عاملی در عین حال خاطرنشان کرد: طبق آموزه های دینی هیچ عبادتی مثل راه رفتن نیست و این ورزش کم هزینه نقش ویژه ای در سلامت افراد ایفا می کند برگزاری همایش های پیاده روی برای مردم هم در نوع خود عبادت محسوب می شود.

 

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.