تازه ها

پربیننده ترین

1397-08-23 11:19
کد مطلب: 78909
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل:
همایش علمای شیعه و سنی در خلخال برگزار می شود
مدیرکل تبلیغات اسلامی استان اردبیل گفت:این همایش با عنوان انقلاب اسلامی، وحدت اسلامی،افتخار به گذشته و امید به آینده در محل سالن اجتماعات فرمانداری خلخال برگزار می‌شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما،حجت‌الاسلام مهدی ستوده در جلسه هماهنگی همایش علمای شیعه و سنی که صبح امروز در در دفتر امام جمعه برگزار شد گفت: هدف از برگزاری این همایش را ایجاد تعامل، ارتباط و گسترش فضای گفت‌و‌گو بین علما و روحانیون شیعه و اهل سنت، احیای ارزش‌ها و اعتقادات مشترک بین پیروان مذاهب مختلف، توسعه و تقویت تفکر تقریب همچنین هم‌گرایی بین مذاهب اسلامی است.

وی افزود: این همایش با عنوان انقلاب اسلامی، وحدت اسلامی،افتخار به گذشته و امید به آینده در محل سالن اجتماعات فرمانداری خلخال برگزار می‌شود.

مدیر کل تبلیغات اسلامی اردبیل گفت: توسعه تعامل و ارتباط بین علمای شیعه و سنی هدف اصلی برنامه های هفته وحدت است.

 حجت الاسلام شیخ کریم اسدی نیز گفت: دشمن بعد از اینکه مایوس شد که با جنگ سرد و مقابله بیرونی بتواند به کشور و مملکت ایران اسلامی آسیب برساند، به دنبال استفاده از جنگ نرم و ابزارهای مربوط به آن به‌ویژه تفرقه افکنی و اختلاف بین مردم و نظام پرداخت.

وی اظهار داشت: در اوضاع و احوال سیاسی حاکم بر دنیای کنونی که استکبار جهانی در جهت تک قطبی کردن آن بوده و هراز چندگاهی با تراشیدن فرقه ای جدید و سرازیر کردن پول و اسلحه به این گروه ها در صدد اسلام هراسی، تضعیف مسلمانان و رسیدن به مقاصد شومشان هستند، برگزاری چنین همایش هایی می تواند در بیداری افکار عمومی و شکست توطئه های شیطانی دشمنان بسیار کارساز باشد.

امام جمعه خلخال گفت: دشمن از اتحاد و همدلی ما مسلمانان واهمه دارد، بنابراین در چنین اوضاعی داشتن انسجام به دور از هرگونه تفرقه امری لازم بلکه ضروری است.

انتهای پیام/م

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.