تازه ها

پربیننده ترین

1397-08-23 17:36
کد مطلب: 78917
رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل گفت: از بیش از ۸۰۰ نمونه خون بند ناف در بانک خصوصی سلول‌های بنیادی رویان ذخیره سازی شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، مهران اوچی اردبیلی بعد از ظهر امروز در دیدار با مسئولان جهاد دانشگاهی اردبیل به مناسبت روز جهانی بانک خون اظهار داشت: متاسفانه به دلیل عدم فرهنگ‌سازی و اطلاع‌رسانی مناسب و شفاف با عدم استقبال خانواده‌ها برای عضویت در بانک خون بندناف مواجه هستیم که این مسئله نیازمند ترویج و فرهنگ‌سازی مناسب هستیم.

وی بیان کرد: آگاهی خانواده‌ها از مزایای سلول‌های بنیادی به افزایش ذخیره‌سازی این سلول‌ها و سایر ضایعات زایمانی قابل استفاده در درمان بیماری‌ها کمک می‌کند که به همین دلیل نیاز است در این زمینه با تدوین برنامه‌های مناسب بتوانیم از ظرفیت این سلول‌ها برای کمک به فناوری در این حوزه استفاده کنیم.

رئیس جهاددانشگاهی واحد استان اردبیل از ذخیره بیش از 800 نمونه خون بند ناف از استان اردبیل در بانک خصوصی سلول‌های بنیادی رویان خبر داد و بیان کرد: راه‌اندازی بانک‌های خون در سراسر کشور هم‌اکنون تحقق یافته که این مسئله برای ما بسیار حائز اهمیت است و از بروز بسیاری از بیماری‌های ناعلاج جلوگیری به عمل خواهد آورد.

اوچی‌اردبیلی تصریح کرد: رعایت استانداردها و خدمات‌رسانی مطلوب به آنان در این بانک‌ها در دستور کار قرار گرفته به گونه‌ای که نمونه‌ها پس از انجام کنترل و آزمایشات مختلف جهت اطمینان از سالم بودن آن، برای استفاده خود و سایر بستگان درجه یک کودک، فریز و ذخیره سازی شده ‌است.

وی اظهار کرد: با استفاده از ظرفیت بانک‌های خون در بسیاری از حوزه‌های پزشکی به دستاوردهای خوبی رسیده‌ایم که از این پس تلاش و جدیت ما بر توسعه این برنامه‌ها با جدیت ادامه خواهد داشت و امیدواریم در آینده‌ای نزدیک بتوانیم به تمامی اهداف خود با همکاری و مشارکت متولیان مربوطه و مسئولان ذی ربط دست یابیم.

 

انتهای پیام/ ه

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.