تازه ها

پربیننده ترین

1397-09-15 13:40
کد مطلب: 79216
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل:
بودجه سال آینده، 10 درصد نسبت به سال 97 کاهش دارد
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: در بودجه سال ۹۸ برای افزایش طول بزرگراه‌های پرترافیک استان و تامین قیر مورد نیاز برای شهرستان‌های گرمی و خلخال و نیز مطالبات پیمانکاری اعتبارات لازم اختصاص می‌یابد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما، محبوب حیدری صبح امروز در جلسه بررسی توسعه راه‌های استان اردبیل اظهار داشت: طول بزرگراه‌های استان اردبیل نیاز به افزایش به میزان 650 کیلومتر دارد که در این راستا در جلسه هفته اخیر در تهران مقررشد که در بودجه سال 98 برای افزایش طول بزرگراه‌های پرترافیک استان و تامین قیرمورد نیاز برای شهرستان‌های گرمی و خلخال و نیز مطالبات پیمانکاری اعتبارات لازم اختصاص یابد.

وی افزود: به طول بزرگراه‌های استان اردبیل باید تلاش شود تا افزوده شود که بخشی از آن شامل محور اردبیل به سرچم است با حدود 180 کیلومتر و نیز تکمیل محور اردبیل به مشکین‌شهر که حدود 45 و 50 کیلومتر از این مسیر به اتمام رسیده است و حدود 60 و 70 کیلومتر آن باقی مانده است و این محور نیز باید به بزرگراه تبدیل شود.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل بیان کرد: اردبیل به سراب و اردبیل به آستارا محورهای دیگری هستند که باید به بزرگراه تبدیل شوند چرا که ترافیک این دو محور بسیار سنگین است و جاده‌ها تحمل این حجم از ترافیک را ندارند.

حیدری گفت: در جلسات اخیر وزارتخانه قول‌های مساعدی در زمینه اعتبارات داده شد و این اعتبارات نسبت به سال گذشته برای پروژه‌های ما نه تنها کاهش نداشت بلکه دارای افزایش هم بود، در حالی که بودجه سال آینده، 10 درصد نسبت به سال 97 کاهش دارد.

وی با اشاره به وضعیت اعتباری پروژه‌های راه روستایی تصریح کرد: در استان ما حدود 150 کیلومتر راه روستایی بالای 50 خانوار باقی مانده و یک سری مطالبات هم به پیمانکاران داریم که بالای 50 میلیارد تومان است و در این باره اقدامات اولیه انجام شده و خوشبختانه این موضوع را وزارتخانه به صحن مجلس برده و قرار است بودجه مناسب برای توسعه راه‌های روستایی مصوب شود که در این صورت مشکلات راه روستایی استان حل خواهد شد.

مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل با اشاره به تخصیص قیر برای پروژه‌های راه‌های روستایی استان گفت: در زمینه اعتبارات قیر به راه روستایی نیز صحبت شد و در جاهایی که نیاز بود مانند شهرستان‌هایی گرمی و خلخال که اعتبارشان از شاخص کشوری و استانی پایین‌تر است قول مساعد داده شد که شاخص استانی و کشوری قیر مورد نیاز پروژه‌های اجرایی استان تامین شود.

 

انتهای پیام/ ه

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.