تازه ها

پربیننده ترین

1397-09-20 03:31
کد مطلب: 79270
شهردار ایردموسی گفت:اولین باغ مزار کشور در شهر ایردموسی احداث می شود.

آرش بیگ پور در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی سبلان‌ما ،گفت:شهرداری ایردموسی در حال احداث پروژه های  است تا این شهر را در سال های نه چندان دور متحول و گردشگر پذیر کند.

وی افزود:اولین باغ مزار کشور که قبوری از دوره سلجوقیان در آن دیده می شود در شهر ایردموسی احداث و در شهریور ماه 98 انتظار می رود افتتاح شود.

شهردار ایردموسی افزود: این پروژه با حمایت خیرین شهر مواجه شده و با طراحی منحصر به فردی که شده می تواند در جذب گردشگر موثر باشد.

بیگ پور اظهار با بیان اینکه خیابان بهشن باعث اشتغالزایی 160 نفر می شود اظهار  داشت: خیابان بهشت که تلفیقی از بافت سنتی و طبیعی است با اعتباری در حدود 600 میلیون تومان می تواند ماندگاری مسافر در استان را به نصف روز افزایش دهد.

وی تاکید کرد:اجازه بلند مرتبه سازی و احداث ساختمان های زیر 500 متر را به هیچ عنوان نخواهیم داد و احداث خانه های ویلایی دو طبقه در این شهر رونق می یابد.

شهردار ایردموسی با اشاره به اینکه گردشگران خارجی و داخلی بیشتر راغب به زندگی در اقامتگاه های سنتی هستند یاد آور شد: شهر جدید ایردموسی قابلیت تبدیل شدن به بزرگترین اقامتگاه بوم گردی استان را دارد.

وی اضافه کرد:پارک جنگلی این شهر در دست مطالعه است و به محض اتمام شهرداری شروع به تملک و تبدیل این فضای طبیعی به محیط گردشگر پذیر خواهد کرد.

شهردار ایردموسی  ادامه داد:پروژه فاضلاب ایردموسی مستلزم هزینه های گرافی است که در توان شهرداری نبوده و باید از منابع دولتی استفاده کنیم که در این شرایط اقتصادی دور از ذهن است.

وی گفت:برای تبلیغات این شهر جدید باید از ظرفیت های شهر سرعین نیز استفاده کنیم و می توان گردشگران شهر چشمه های بهشتی  به ایردموسی سوق داد تا ماندگاری مسافر افزایش یابد.

انتهای پیام/

ارسال نظر
Image CAPTCHA
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.