سرویس: اردبیلکد خبر: 87949|21:22 - 1399/08/29
نسخه چاپی

ائمه جمعه استان اردبیل:

اهدای خون مشارکت در رزمایش کمک مومنانه است/ اهدای خون، اهدای سلامتی به جامعه است

 اهدای خون مشارکت در رزمایش کمک مومنانه است/ اهدای خون، اهدای سلامتی به جامعه است
جمعی از ائمه جمعه استان اردبیل از اهدای خون به عنوان یکی از بزرگترین و باشکوه ترین ایثارگری ها نام برده و اعلام کردند: هر شهروندی که احساس مسئولیت می‌کند، در چنین وضعیتی برای خود تکلیف بداند که با اهدای خون می تواند هم وطن خود را از مرگ حتمی نجات داده و باعث بخشیدن حیات مجدد به یک انسان شود.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلیسبلان‌ما،  اهدای خون از لحاظ معنوی و انسانی دارای اهمیت فراوانی است چرا که اهداکنندگان خون در واقع به دیگر افراد در جامعه حیاتی دوباره می‌بخشد. 

در وضعیت  فعلی که شرایط خاص کرونایی بر کشور حاکم است اهدای خون اهمیتی مضاعف دارد در چنین شرایطی بر هر مسلمانی وظیفه است که با اهدای مقداری از خون خود در پایگاههای اهدای خون که با رعایت دستورالعمل های بهداشتی، سلامتی را به هموطنان و همنوعان خود هدیه دهند.

 اهدای خون، اهدای سلامتی به  جامعه است

حجت الاسلام علی اکبر باقری بنابی امام جمعه شهرستان پارس آباد در گفتگو با پایگاه خبری سبلان ما، با بیان اینکه اهدای خون اهدای زندگی و سلامتی به همنوعان و جامعه است، می گوید: اهدای خون از افضل اعمال هر فردی در شرایط فعلی است و افرادی که اهدای خون می کنند در نزد خداوند هم قطعا از اجر عظیم و‌  کثیری برخوردار خواهند بود 
 
وی می افزاید: اهدای خون یکی از بزرگ ترین و باشکوه ترین ایثارگری هر شهروندی است که احساس مسئولیت می‌کند و در چنین وضعیتی برای خود تکلیف می داند که با اهدای خون خود هم وطن خود را از مرگ حتمی نجات دهد و باعث بخشیدن حیات مجدد به یک انسانی می شود.
 
امام جمعه پارس آباد در پخش پابانی سخنان خود به آیات قرآن کریم اشاره کرده و می گوید: خداوند متعال می فرمایند؛ هر کسی یک فرد را از مرگ نجات دهد به مانند این است تمام انسانها را از مرگ نجات داده است بنابراین قطعاً اهداکنندگان خون شامل توصیف این آیه می شوند و یقیناً این افراد مورد رحمت و توجه ویژه حضرت باریتعالی خواهند بود.
 
وی از عموم  مردم استان اردبیل خواست نسبت به این امر مهم بی تفاوت نبوده و حتما در پایگاههای اهدای خون حاضر شوند و اقدامات لازم  در این خصوص را انجام دهند.
 
 اهدای خون، مشارکت در رزمایش کمک مومنانه است
 
حجت الاسلام عظیم اسدزاده امام جمعه شهرستان اصلاندوز در گفت و گو با خبرنگار سبلان ما گفت: با توجه به اینکه در حال حاضر در سطح استان مراکز درمانی و بهداشتی به صورت ضروری به فرآورده‌های خونی نباز دارند باید تمامی اقشار جامعه با شرکت در پویش اهدای خون به نوعی در رزمایش کمک مومنانه نیز شرکت کنند.
 
وی با بیان اینکه در حال حاضر مشارکت در نجات جان بیماران بستری در مراکز درمانی برای تمام انسان‌ها به عنوان امری ضروری بوده و نوعی وظیفه است، گفت: باید در این برهه زمانی یاریگر  کادر درمانی و مدافعان سلامت باشیم.
 
حجت الاسلام اسدزاده از  اقشار  مختلف جامعه خواست با شرکت در پویش اهدای خون به نوعی در رزمایش کمک مومنانه نیز شرکت کنند.
 
وی با اشاره به عدم وجود زیرساخت‌های لازم برای اهدای خون در منطقه تصریح کرد: هم اکنون شرایط و زیرساخت‌های لازم برای اهدای خون مردم در سطح منطقه و شهرستان اصلاندوز مغان وجود ندارد و انتظار می‌رود نهادهای مربوطه برای مشارکت مردم منطقه در این کار نیکو در شرایط فعلی به صورت سیار زمینه لازم را فراهم کنند.
 
امام جمعه شهرستان اصلاندوز با بیان اینکه عشایر مغان همواره در تمام عرصه ها حضور داشته اند ادامه داد: عشایر مغان و به ویژه شهرستان مرزی اصلاندوز همواره در تمام عرصه ها حضور داشته اند و در اهدای خون نیز مشارکت فعالانه از خون نمایش داده اند که امروز نیز همچون دوران دفاع مقدس در این امر خداپسندانه مشارکت خواهند کرد.
 
اهدای خون،شریک قرار دادن دیگران در جان خود است
 
حجت الاسلام جابر عزیزی امام جمعه شهرستان بیله سوار نیز اهدای خون را اهدای حیات دنیوی و اخروی دانست و گفت: اهدای خون در واقع شریک قرار دادن دیگران در جان خود است و قطعا بالاترین ایثار نیز  ایثار بهترین ها است و اهدای خون نیز از جمله بهترین نوع ایثار محسوب می شود.
وی در پایان سخنان خود خواستار ترویج فرهنگ اهدای خون در جامعه شد و با بیان اینکه اهدای خون در همه زمان ها لازم و ضروری است، گفت: در شرایط حاد کرونایی این مهم ارزش افزون تری دارد چراکه دغدغه بیماران نیازمند به خون را بر طرف کرده و علاوه بر ارتقای سلامت اهدا کنندگان خون موجت طراوت، شادابی و همبستگی ملی می شود.
 
اهدای خون، یک عمل خیرخواهانه، ارزشمند و مهم است

 

آیت‌الله سیدحسن عاملی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه اردبیل نیز اذرماه سال98  اهمیت اهدای خون در جامعه را یادآور شده و اظهار داشتند: اردبیل استانی است که در بحث عاطفی رتبه خوبی دارد و در این زمینه اهدای خون به عنوان یک عمل خیرخواهانه ارزشمند و مهم است و خداوند نیز چنین اقدامی را پسندیده و مهم برشمرده است که به‌همین منظور باید در این راستا تلاش‌های لازم انجام شود.

وی از  اهدای خون به عنوان یک عمل خیرخواهانه؛ بسیار ارزشمند نزد خداوند منان نام برده و خاطرنشان کرد: خون‌های اهدایی موجب احیای زندگی بیماران و خانواده‌های آنها می‌شود.

 

انتهای پیام/ج

 

نظر شما

دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید توسط مدیریت در وب سایت منتشر خواهد شد