یکشنبه 1403/04/24 05:45 اردبیل

دمای هوای امروز: 22 درجه سلسیوس

خبر های امروز: 2
1403-02-26 18:42 - شماره خبر : 103100 0
مدیرکل ثبت‌احوال استان اردبیل خبر داد:

آغاز تعویض شناسنامه‌های جلد قرمز در اردبیل

مدیرکل ثبت‌احوال استان اردبیل گفت: حدود ۴۵۰ هزار شناسنامه دست‌نویس و جلد قرمز در استان اردبیل وجود دارد که باید تعویض شوند.


به گزارش خبرنگار اجتماعی «سبلان ما»، وحید خلوصی امروز در نشست جمع خبرنگاران درباره زمان خداحافظی با شناسنامه‌های پشت جلد قرمز در استان اردبیل، اظهار داشت: تعویض شناسنامه‌های دست‌نویس و قدیمی در استان آغاز شده و امیدواریم دارندگان دراسرع‌وقت نسبت به تعویض شناسنامه قدیمی اقدام و شناسنامه مکانیزه دریافت کنند.

وی اضافه کرد: طبق احصا به‌عمل‌آمده، حدود ۴۵۰ هزار شناسنامه دست‌نویس و جلد قرمز در استان اردبیل وجود دارد که باید تعویض و مکانیزه شوند.

مدیرکل ثبت‌احوال استان اردبیل اظهار کرد: بر اساس توافق صورت‌گرفته با شرکت ملی پست، اقدامات اولیه برای تعویض شناسنامه در دفاتر پیشخوان فراهم شده است و پس از داده‌آمایی و احراز دقیق اطلاعات و تأیید آن در ثبت‌احوال شناسنامه جدید چاپ و از طریق پست به نشانی درخواست‌کنندگان ارسال خواهد شد.

 وی اضافه کرد: دفاتر پیشخوان استان اردبیل آمادگی کامل برای دریافت درخواست تعویض شناسنامه را دارند ومتقاضیان تعویض شناسنامه قبل از هر چیز اول باید نشانی خود را از طریق سامانه سهیم به‌روزرسانی کنند و بعد از آن برای تعویض شناسنامه‌های قدیمی به دفاتر پیشخوان مراجعه کنند.

خلوصی تأکید کرد: امکان جعل و تحریف در شناسنامه‌های جدید و مکانیزه وجود ندارد.

 وی گفت: شناسنامه‌های قدیمی محل اشکال هستند و می‌توانند از آن سوء استفاد کنند، حتی امکان جعل آن وجود دارد و از این رو طی برنامه‌ریزی صورت گرفته، تلاش می‌شود تا پایان امسال، تعداد این شناسنامه‌های جلد قرمز رابه حداقل برسانیم.  


انتهای خبر/

https://www.sabalanema.ir/short/VMlGP
اخبار مرتبط
تبادل نظر
نام:
ایمیل: ایمیل خود را با فرمت مناسب وارد کنید
نظر:
آخرین اخبار
  • مشاهده بیشتر